A+ A A-

Saklı Koyları ile Şirin Bir Tatil Beldesi: Ağva

Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin arasında yer alan, İstanbul’a yakın olması nedeniyle hafta sonu kaçamaklarının gözdesi olan Ağva’da huzurlu ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Temiz sahiller, yem yeşil ormanlar, sapsarı kumsallar ile şık otelleri olan yörede unutulmaz anılar edineceksiniz.

agva

Karadeniz’in dalgalarına karşı koymak, bol bol spor yapmak, tertemiz havayı içinize çekmek ve kendinizle baş başa kalmak istiyorsanız Ağva sizin için biçilmiş kaftan. Şile’yi aratmayan güzelliğe sahip tatil yöresinde kültürel mirasları gözlemleyecek, nefis Karadeniz yemekleri yiyeceksiniz.

Spor ve Doğa

Ağva tatilinde özellikle su sporlarını yapabileceksiniz. Keşfedilmemiş koylar ve temiz plajlar sizi bekliyor olacak. Karadeniz’in tipik değişken özelliğini barındıran ikliminde yağmurlara ve serin esintilere hazır olmalısınız.

Burada balık tutabilir, kano yapabilir, kuş ve domuz avlayabilirsiniz. Dalış ve yüzme için uygun olan Ağva plajları ve koyları:

En çok tercih edilen Ağva Otelleri için tıklayın

  • Ağva plajı
  • Kilimli Koyları
  • Kerpe sahili

Ayrıca Göksu ve Yeşilçay nehirlerinde kano yapıp balık tutma imkanınız da var. Bu doğal zenginlikten dilediğinizce yararlanabilirsiniz.

Gece Hayatı

Ağva gece hayatı sizlere çok fazla seçenek sunmuyor. Şehrin stresinden ve kalabalığından kaçanlar için ideal olan tatil bölgesinde sakin koylar, çiçekli sokaklar ve pırıl pırıl bir gökyüzü var.

Buna ek olarak otellerin barları ve çevrede yer alan restoranlar tatilcilerin eğlenme ihtiyaçlarını karşılıyor. Daha çok bu mekanlarda canlı müzik etkinlikleri düzenlenmekte.

Dileyenler ise akşam vakitlerini nehir kenarındaki parklarda, çay bahçelerinde ya da kumsalda yıldızları izleyerek değerlendirebilirler. Burası sizi yenileyecek bir yer.

Kültür ve Tarih

Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi birçok topluluğun barındığı bu topraklarda her adımda geçmişin izi ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca mağaralar ve eski yerleşimler bulunmaktadır.

Romalılara ait kilise ve mezar taşları ile Türkmenlerden kalan eserler görebileceksiniz. Şirin köyleri ve balıkçıları ile şirin bir belde görünümünde olan Ağva’da gezilecek yerler:

  • Ağva plajı
  • Gelinli Kayası ve Kilimli Koyları
  • Göksu ve Yeşilçay nehirleri
  • Kerpe
  • Deniz Feneri
  • Kalemköy, Hacıllı Köyü, Akçese Köyü
  • Aşıklar Yolu

Yeşilçay ve Göksu kıyılarında rastlayacağınız restoranlar ve balık evlerinde tatlı ve tuzlu su balıklarını tadabilirsiniz. Karadeniz’in lezzetli yemeklerinden yiyebileceksiniz.

Konaklama

Yaklaşık 15 otel bulunuyor beldede. Ağva otelleri sahilde ve iç kesimlerde yer alıyor. Genellikle 80 – 250 TL arasında değişen ücretlerle tatilinizi yapabilirsiniz. Daha sade bir konaklama için pansiyonlardan yararlanabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli