A+ A A-

Abant’ta Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Abant yamaç paraşütü aktiviteleriniz için Türk Hava Kurumu tarafından onaylı, eğitim uçuşlarının da gerçekleştirdiği iki alana sahip. Bunlar:

  • Örencik Köyü
  • Çepni Yaylası

Her seviyeden paraşütçü için uygun uçuş rotaları bulunuyor.

Üniversitelerin havacılık kulüpleri ve pek çok yamaç paraşütü kulübü bölgede kamp kurup buradan Abant semalarına doğru süzülmenin keyfini yaşıyor. Ayrıca burada Abant Havacılık Festivali de büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştiriliyor.

Abant’ta yamaç paraşütü yaz aylarındaki en iyi aktivite diyebiliriz. At binme, paintball ve bisiklet turları da seçenekleriniz arasında yer alabilir.

Bölgedeki Örencik yaylasında 30 ve 180 metrelik 2 farklı uçuş tepesi bulunmaktadır. Bu doğal manzarayı görmek için en iyi yer bu alanlar. Abant Gölü’ne yakın olması da avantaj sizler için. Ufak eğitim tepesi ve normal uçuşlar için de ideal yerler var.

Abant yamaç paraşütü merkezinin özellikleri ise:

Kalkış Noktası: Araç ile çıkabilirsiniz. Kalkış pisti komple çim alandan oluşmaktadır. Ortalama 4-5 paraşüt yere serilebilecek genişliğe sahiptir.

Rüzgar: 2 ayrı pist için belirlenmiştir. Kuzey rüzgarına uygundur. Ancak şiddetli rüzgarlara açık olduğu için 20km ve üzeri rüzgar hızlarında uçuş yapılamamaktadır.

Ulaşım: Abant Gölü mevkiinden yürüyerek çıkılabilir.

Zorluk Derecesi: Başlangıç, orta ve ileri olarak belirlenmiştir. Eğitim uçuşları için uygun bölgededir.

Öncelikle eğitmenlerden teknik uçuş derslerini aldıktan sonra birkaç pratik yaparak uçabilirsiniz. Sonrasında yalnız başınıza uçma heyecanını yaşayacaksınız. Eğer profesyonel olarak ilgileniyorsanız paraşütünüzü alıp gelmeniz yeterli.


 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli