A+ A A-

Abant Kamp Alanları

Abant eşsiz doğası ile tatilcilere otelleri ve pansiyonları dışında bir diğer konaklama seçeneği olarak kamp alanlarını sunuyor. Her mevsimde yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden olan Abant özellikle yaz aylarında hem kalabalık kamp gruplarına hem de biraz doğayla biraz da kendiyle baş başa kalmak isteyen kampçılara ev sahipliği yapıyor.

Abant Kamp Alanları

Abant kamp alanları şelalelerden yaylalara kadar pek çok yere yayılmış durumda. Ormanlık alanlarda, dağların yüksek yerlerinde konaklayabilirsiniz. Bölgenin dağlık arazisi kaya tırmanışı, yamaç paraşütü gibi birçok aktivite için bulunmaz fırsattır. Üstelik bulunduğunuz bölgelerin çok yakınlarında bulunan yaylalardan herhangi bir durum karşısında yardım isteyebilme imkanına da sahip olacaksınız.

Abant’ta Kamp Nerede Yapılır?

Göl çevresi Milli Park olarak kabul edilip koruma alına alındığından burada kamp kurmak yasak. Ancak iç kesimlerde Abant kamp alanı seçeneğiniz artıyor. Buralardan ulaşım yollarına en yakın olanları tercih etmenizde fayda var. Özellikle kış aylarında yoğun kar yağışı görüldüğü için dikkatli olmalısınız.

En ünlü Abant kamp yerleri ise:

Örmeci Yaylası Kamp Alanı

Adres: Abant Yolu Mevkii

Abant Gölü civarındaki yürüyüş parkurlarının rotasında bulunan Örmeci Yaylası yemyeşil doğası, çadır kurulmaya elverişli düzlükleriyle kampçıların favorileri arasında yer alıyor. Yılın her döneminde kalabalık kamp gruplarının geldiği Örmeci Yaylasının bitki örtüsü oldukça geniştir.

Çadırlarınızı kurduktan sonra etrafı keşfe çıkabilirsiniz. Bölgeye has mantarlardan toplayıp bunları yemenin tadına varabilirsiniz.

Büyük şehirlerin kirli havasından, taş binalarından gürültüsünden uzak doğanın kucağında yapacağınız kampla doğayla savaşmayı ve mücadele etmeyi öğrenebilirsiniz.

Sinekli Yayla Kamp Alanı

Adres: Abant Yolu Mevkii

Sinekli Yaylası Abant Gölü etrafındaki pek çok yayladan biri. Yürüyüş parkuru üzerinde yer alan Sinekli Yaylası büyüleyici doğasıyla kampçıları kendine çekiyor. Yaylanın bulunduğu alan çadır kurmaya elverişli geniş düzlüklere sahip.

Yaylada 10 civarında ev bulunuyor. Evleri ve evlerin arasındaki yollarla burası size eski zamanlardan kalma bir filmin içindeymişsiniz gibi hissettirecek. Yaylanın etrafında yürüyüş yapmak ve gezintiye çıkmak için yemyeşil bir orman bulunuyor. Yaylaya gelip sırt çantalarınız ve çadırlarınızı bıraktıktan sonra yemyeşil çimenlerin üstüne bırakıp masmavi gökyüzünü seyredebilirsiniz.

Kamp alanının bulunduğu bölgede dağ bisikletiyle etrafı dolaşabilir, su kaynaklarının yakınında mola verip Abant Dağlarından gelen buz gibi kaynak sularından içebilir, mangallarda pişen sucuk ekmek lezzetinin tadına bakabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli