A+ A A-

Abant'a Nasıl Gidilir?

Abant'a Nasıl Gidilir? Bolu iline bağlı Abant bir milli park olması ve koruma altında olması sebebiyle etrafında ya da içerisinde çok fazla çalışma yapmaya izin verilmiyor. Bu sebepten buraya otobüslerle direkt ulaşım yapılamıyor.

İlçe şehir merkezine 40 km uzaklıktadır. Ankara – İstanbul karayoluna yakın olması ulaşım alternatiflerini çoğaltıyor. Özellikle kış ve bahar aylarında bölgeye yoğun bir ilgi var.

Abant’a nasıl gidilir sorusu pek çok farklı şekillerde cevap bulabilir. Batı Karadeniz’de yer alan şehir Karabük, Zonguldak, Sakarya, Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Düzce illerine komşudur. Bu illerden otobüsle ve kendi aracınızla gelebilirsiniz. Bu seçenekleri sizler için daha da aydınlatacak yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Otobüsle

Abant ulaşım seçeneklerinizden ilki ve en mantıklısı otobüsleri kullanmak. Bolu otogarına yaklaşık 40 dakikalık bir mesafede olan Milli Park’a gelmek için Öz Bolu, Metro, Kamil Koç, Üstün Erçelik, Düzce Güven, Tatlıses Turizm gibi Bolu otobüs seferleri olan firmalardan yararlanabilirsiniz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuklar sonrası Ankara ve İstanbul’dan yöreye ulaşabilirsiniz.

Daha ekonomik bir yol isterseniz Abant turu düzenleyen firmalardan yararlanabilir, direkt Milli Park’a ulaşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Kendi Aracınızla

Kendi aracınızla gelecekseniz İstanbul’dan 277 km uzaklıkta olan bölgeye ulaşmak için Anadolu Otoyolu üzerinden Kaynaşlı ayrımından çıkarak Bolu Dağı çıkışında Abant yoluna sapmalısınız. Tabelalar sizi milli parka kadar götürecek.

Ankara’dan 210 km süren yolculukta İstanbul Otoyolundan Bolu Dağı geçişine kadar gelip buradan tabelaları takip etmek yeterli.

Uçakla

Abant’a uçak bileti alma imkanınız maalesef yok. Bolu’da havaalanı olmadığı için Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa gibi en yakın havaalanlarından faydalanmanız gerekiyor. İki tesis de Milli Park’a 200 km uzaklıkta.

Ayrıca Eskişehir ve Kocaeli gibi havaalanına sahip illerden de yararlanabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air ve Atlas Jet’in seferlerini inceleyebilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli