A+ A A-

Ilık Meltem Rüzgarlarının Teninizi Okşadığı Yer: Abant…

Abant İklim

Abant Batı Karadeniz’deki Bolu iline bağlı bir Milli Parktır. Bu bölge hem Karadeniz’de yer almasından dolayı Karadeniz iklimini yaşar hem de dağlık ve yüksek bir bölge olduğundan karasal iklimi yaşar. Abant’ın iklimi bu ikisinin karışımı gibidir. Bu nedenle Abant hava durumu gün içerisinde bile değişiklik gösterebilir.

Bölgenin hava koşulları şöyle açıklanabilir:

Abant İklim

Yazlar yüksek bir alan olduğu için Karadeniz iklimine göre biraz daha soğuktur, yazlar ise biraz daha serin ve dönem dönem yağışlıdır.

Yıllık ortalama sıcaklık değeri 15° C’dir.

Yıllık ortalama yağış miktarı ise 550 mm civarındadır.

En sıcak ayları Temmuz ve Ağustostur. (ortalama 28° C’dir.)

En soğuk ayları ise Aralık ve Ocaktır. ( ortalama 4° C’dir.)

Nazlı Gelin Abant’a Gidiyorsanız Sürprizlere Hazırlıklı Olmalısınız

Abant karasal iklim ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş özelliği taşır. Bölgenin yüksekliğinin fazla olması ve dağlarla çevrili olması, bir taraftan da tam kalbinde yer alan büyük gölüyle hava şartları çok değişkendir.

Bu güzel gölün, doğanın, ormanın keşfine çıkacaksanız sıcacık bir günde bir anda yağmaya başlayan yağmurlara; iliklerinizi üşüten bir havada bir anda güneşin size merhaba demesine hazırlıklı olmalısınız.

Meteorolojiyi takip ederek gitmekte fayda var ancak siz yine de hazırlıklı olup yanınızda en azından bir hırka ve şemsiye bulundurmalısınız. Sayfamızdaki Abant sıcaklık değerleri genel ortalamalar olduğundan sizi yanıltabilir.

5 Günlük Hava Tahmin Raporu için Tıklayınız

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli