A+ A A-

Abant’ta Gezilecek Yerler – Cennetten Bir Köşe: Abant..

Muhteşem bir doğası olan Abant, hem havası hem doğal güzelliğiyle cennetten bir köşedir. Uzun yıllardır tanınan bilinen ve ziyaretçi kabul eden bu güzel yöre yılın her döneminde turist çekebilme özelliğine sahip.

1988 yılında Milli Parklar kapsamında korumaya alınan Abant’ta gezilecek yerler de doğa ananın mirasları olacaktır elbette. Bitki örtüsü ve canlı çeşitliliği bakımından oldukça önemli ve korunması gereken bir alan olduğundan çevrede kale, cami, kilise gibi tarihi ve turistik yerler bulamayacaksınız. Ancak muhteşem yaz ve kış manzaraları, şelaleler, orman ve dağ görüntüleri ile yaylalar sizleri oldukça memnun edecek.

Abant Gezilecek Yerler

Abant’ta Nereler Gezilir?

1196.5 hektarlık bir alan içinde gölüyle, ormanıyla, tabiatıyla Abant keşfedilmesi gereken bir mücevher gibi duruyor Karadeniz’de.

Buraya geldiğinizde sizi bekleyen dokunulmamış, keşfedilmemiş bir doğa olacak. Abant’a geldiğinizde gölün etrafında tek başınıza, eşinizle ve dostlarınızla gezmelisiniz. Burası her defasında farklı bir yüzünü gösterecektir size.

Ormanlık alanda yapılacak bisiklet gezisi, paintball gibi pek çok aktiviteyle de etrafındaki ormanlık alanda keyifli vakitler geçireceksiniz. Bunun dışında Abant’ta nereler gezilir, neler yapılır sizlere birkaç ipucu verelim.

Örmeci Yaylası – Özlediğiniz Huzur İçin…

Örmeci yaylası, ahşap evleri, taş sokaklarıyla tatilcilerin içini ısıtacak bir seçenek. Arkadaşlarınızla birlikte sıkı bir yürüyüş yapmak istiyorsanız Abant Gölü etrafından başlayıp bu güzel yaylaya kadar yürüyebilirsiniz. Yol üzerinde vereceğiniz kısa molalarda dilerseniz sucuk ekmek keyfine varabilir, dilerseniz de çevredeki su kaynaklarından gelen buz gibi soğuk suyla serinleyebilirsiniz.

Sinekli Yaylası – Muhteşem Mantarlarıyla Sizleri Bekliyor

Yaklaşık 10 tane evden oluşan bu güzel şirin yayla Abant Gölü güzergahında ve yürüyüş parkurunda olan gezilebilecek yerlerden. Oldukça geniş bir alana kurulu olan yaylada kamp yapma imkanınız var. Burada enfes mantarlar toplayabilirsiniz. Yaylaya çadırınıza döndüğünüzde yakacağınız küçük bir ateş etrafında ısınırken küçük çalılara geçirdiğiniz mantarlarınızı da közleyip afiyetle yiyebilirsiniz.

Samandere Şelalesi – Cadı Kazanı Köpürüyor…

Orman Bakanlığınca “Tabiat Anıtı” olarak tescil edilen Samandere Şelalesi’nin bulunduğu alanın içerisinde 500m yükseklikteki ağaçlık alan ile şelalenin döküldüğü yerde görülmeye değer bir Cadı Kazanı vardır.

Fotoğraf makineniz için yanınızda bolca pil olmalı. Çünkü asla makinenizi kapatamayacaksınız.

Kamp yapmak isteyenler, çadır kuracaklar doğa yürüyüşleri, bisiklet gezileri yapacaklar için ideal bir yer burası.

Bolu’da Gezilecek Yerler

Abant gezilecek yerler listenizi tamamladıysanız sizlere bir de Bolu’da nereler gezilir, biraz bahsedelim. Uzun dönemli bir tatil düşünüyorsanız sadece Abant Gölü ve etrafındaki doğanın tadını çıkarmak sizlere yetmeyebilir. Gelmişken:

  • Kartalkaya Kayak Merkezi
  • Seben Gölü
  • Yedigöller Milli Parkı
  • Karamurat Gölü
  • Akşemseddin Türbesi
  • Zafer Kulesi gibi şehrin ünlü mekanlarını ziyaret etmelisiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli