A+ A A-

Yeşillikler ve Göller İlçesi Doğayla İç İçe Sapanca

Marmara Bölgesinde Sakarya’ya bağlı olan Sapanca özellikle İstanbul gibi bir metropole yakın olması sebebiyle hafta sonu kaçamakları için harika bir fırsat. İlçede yer alan tektonik kökenli tatlı su gölü olan Sapanca Gölü bu şirin ilçeye bambaşka bir görünüm katmıştır.

Sapanca’da geçireceğiniz uzun tatillerde yörenin tarihi ve turistik bölgelerini yakından tanıyabilir; kısa turlarda ise göl etrafında keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Sapanca

Spor ve Doğa

Sakarya iline bağlı Sapanca büyük şehirlere yakın ve ulaşımı gelişmiş doğasıyla dikkat çeken bir tatil mekanıdır. Sapanca Gölü dünyada suyu içilebilen tek göl olması özelliğini taşıyor. Beldede

 • İstanbul Deresi,
 • Kurtköy Deresi,
 • Mahmudiye Deresi gibi pek çok dere bulunmaktadır.

Sapanca ormanları, gölleri, dereleri, dağlık bölgeleri ile tüm doğa sporlarını yapmaya elverişli bir bölgedir. Trekking, balık tutma, piknik gibi eğlenceli etkinlikler yapabilirsiniz.

Sapanca kamp yapmaya elverişli yaylaları ile izci topluluklarını ağırlıyor. Koru ve İl Orman Kamp Alanı ile SEKA Kampı piknik yapıp vakit geçirebileceğiniz yerlerden.

En çok tercih edilen Sapanca Otelleri için tıklayın

Gece Hayatı ve Yeme – İçme

Sapanca son dönemlerde oldukça ilgi gören bir tatil beldesi olduğu için turizm hizmetleri gelişmiştir. Gündüzü kadar geceleri de renkli olan Sapanca’da farklı konseptlerde hazırlanmış eğlence seçeneği bulmak mümkün. Sapanca gece hayatı göl çevresinde yer alan bar & pub ve cafelerde dolu dolu yaşanıyor.

Sapanca tatilinizde sizlere harika tatlar eşlik edecek. Kara lahana ezmesi, Çerkez tavuğu, diken başı, yoğurtlu yeşil erik, cevizli pekmezli şekerli lokum gibi yöresel tatları mutlaka denemelisiniz.

Kültürü ve Tarihi – Gezilecek Yerler

Sapanca ilçesi yerleşim yeri olarak ilk kez M.S 378 yılında Bitinya Krallığı tarafından kurulmuştur. Tarihsel gelişim içerisinde pek çok uygarlık bu bölgede yaşamış hepsi de bir parça bırakmıştır. İlçenin genel görünümü ve kültürü de tüm bunların harmanlanmış hali gibidir.

Sapanca’ya geldiğinizde göl kenarında gezintiye çıkabilir, gölün etrafındaki birçok mekandan birinde oturup kahvenizi içebilirsiniz. Ayrıca görmeniz gereken tarihi mekanlar oldukça fazla. Sapanca gezilecek yerler:

 • Aygır deresi
 • Çiğdem, Katırözü, Soğucak, Sultanpınar yaylaları
 • Kırkpınar
 • Rüstempaşa Cami
 • Vecihi Kapısı
 • Bizans Devri Lahit ve Mezar Taşları
 • Kartepe
 • Rahime Sultan Camii

Konaklama

Sapanca’da pek çok konaklama seçeneği bulmak mümkün. Sapanca otelleri göl çevresinde ve civarında bulunuyor. Ayrıca burada pansiyonlar da var. Yoğun şekilde turist aldığından gitmeden önce Sapanca otellerine göz atmalı ve bir son dakika sürprizi yaşamamak için rezervasyon yaptırmalısınız.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli