A+ A A-

Buz Gibi Bir Coğrafyada Fokurdayan Bir İlçe: Kızılcahamam

İç Anadolu Bölgesindeki Ankara iline bağlı olan Kızılcahamam, dağlık ve ormanlık bir arazide tertemiz havasıyla ta Roma zamanından beri kullanılan kaplıcalarıyla Türkiye çapında meşhur olan bir ilçedir. Kaplıcaları, maden suları, festivalleri, tarihi yerleri ve maden suları ile ünlüdür. Kızılcahamam kaplıcaları her sene yerli ve yabancı turistlerle dolar. Şifa dağıtan bu suların etrafına kurulan termal oteller konukları lüks konaklama seçenekleri ile ağırlarlar.

Siz de hem derdinize deva olacak bu sulardan yararlanmak hem de tertemiz bir doğada tatil geçirmek istiyorsanız bavulunuzu hazırlamaya başlamalısınız!

Kızılcahamam

Spor ve Doğa

Tertemiz havasıyla ormanlık alanlarıyla eşsiz bir doğaya sahiptir. Şifalı suları ve kaplıcalarıyla sağlık turizmine hizmet eden ilçe doğa tutkunlarını her mevsim misafir ediyor. Kaplıcaları için günü birlik ve hafta sonları için pek çok şirket tarafından buraya tur düzenlenmektedir.

Soğuksu Milli Park’ı volkanik bir saha içerisinde bulunuyor. Hem sıcak hem de soğuk su kaynaklarına sahip olan bu parkı gezme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda kaplıcaları kullanıp sağlığınıza kavuşmanın yanında yürüyüş parkurlarında tertemiz hava ve çam ağaçları kokuları arasında yürüyüşler yapabilirsiniz. Vücudunuzu ve kendinizi yenileyebileceğiniz bir tatil geçireceksiniz.

Kültürü ve Tarihi – Gezilecek Yerler

İlk yerleşimin ne zaman olduğu bilinmemekle birlikte Kızılcahamam tarihi oldukça eski uygarlıklara ev sahipliği yapacak kadar geriye gidiyor. Önce Hititler ardından tarihi gelişim çizgisinde sırasıyla Frigler, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar ve Bizanslıların hakimiyetinde kalmış olan bölge Bizanslılardan da Osmanlıya geçmiştir.

İlçede bulunan kaplıca suları şifalı olma özelliğiyle ün yapmıştır. Özellikle hafta sonları çevre illerden gelen günübirlik turistler ağırlayan ilçenin suları başta romatizmal olmak üzere pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Çevredeki yeşil alanları ve bahçeleri gezebilirsiniz. Bunun dışında Kızılcahamam’da gezilecek yerler;

  • Alicin Manastırı
  • Kırgız Ebe Türbesi
  • Ağsar Kalesi

Ayrıca Ankara’da Anıtkabir’i, Ankara Kalesi’ni, Hamamönü’nü, Göksu Parkı’nı ve eski Ankara evlerini görebilirsiniz.

Gece Hayatı ve Yeme – İçme

Kızılcahamam’da gece eğlenmek istiyorsanız yakındaki il merkezine gitmelisiniz. Çünkü burası daha çok doğayla baş başa olunmak istendiğinde küçük bir kaçamakla huzur bulunabilecek bir bölge olarak ziyaretçilerine hizmet ediyor. Ankara gece hayatı sizi oldukça tatmin edecektir.

Yöre mutfağının en özel tatlarından kapama, gözleme, kül çöreği ve mantıyı tatmadan; yöre halkının el emeği göz nuru ürünlerinden hediyelik almadan dönmemelisiniz.

Konaklama

Yılın her döneminde özellikle sağlık turizmi kapsamında turist çeken Kızılcahamam tarihle kaplı sokakları, doğal güzellikleriyle siz misafirlerini bekliyor. Sizler için her şey düşünülerek hazırlanmış Kızılcahamam otelleri müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikalarıyla sizlere güler yüzlü hizmet sunuyorlar.

Bölgede yer alan 6 – 7 adet kaplıca oteli konukların ihtiyacını karşılıyor. Kaplıca otelleri konaklama fiyatları ise değişiklik göstermekte. Belediye tarafından işletilen pansiyon evlerde gecelik fiyatlar, çift kişilik odalarda 100 TL iken 4 kişilik apart odalar 200 TL’dir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli