A+ A A-

Efsanevi Köroğlu Dağlarının Kış Bahçesi Kartalkaya

Zirvesinde yaşayan kartallardan aldığı adıyla Kartalkaya, Bolu ilimizin en gözde bölgesidir. Ünlü Köroğlu dağlarının muhteşem manzaralar ve çam ormanlarıyla çevrili kayak merkezi bugün Uludağ’ın en güçlü rakibidir. Profesyonel kayakçılardan amatörlere her seviyeye uygun sporcuyu ağırlayan bölge kaliteli dağ otellerine sahiptir.

Keşfi 40 yıl kadar öncesine dayanan Kartalkaya o dönemlerden bugüne sürekli dev çamlarla süslenmiş ve hızla gelişmiştir. Kaliteli ve yeni tesisleri, olimpik özelliklerdeki pistleri ve enfes Bolu yemekleriyle aklınızı başınızdan alabilir. Lüks otelleri yalnızca konforlu konaklama hizmeti sunmakla kalmaz, kış sporlarını da desteklerler. Kaliteli partilere, ödüllü yarışmalara ve coşkulu konserlere de imza atarlar.

kartalkaya

Spor ve Doğa

Kış sporları ve kış aktivite severleri bir araya toplayan bölgede olarak bu kış bir değişiklik yapabilirsiniz. Sürekli yağan karın coşkusunda renkli aktivitelere katılabilir adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Kartalkaya’da kayak yapmak oldukça eğlenceli!

Kayakçıları ve snowboardçuların boş bırakmadığı tesislerin pistlerinden birinde kendinize yer bulun ve bu coşkuyu siz de yaşayın. Kayarken özgürlüğün en saf halini tatmak ve dehşetengiz manzaralar seyretmek istiyorsanız burası sizin yeriniz. l

Yalnızca kış aktiviteleri değil doğanın kucağında karlar üzerinde yaptığınız mangalın keyfine, kızarttığınız sucukların lezzetine doyamayacaksınız. Bu kış da zirveleri keşfedebilir kışın tadını çıkarabilirsiniz.

En çok tercih edilen Kartalkaya Otelleri için tıklayın

Gece Hayatı

Kartalkaya gece hayatı sadece dağ otellerinin bar ve gece kulüplerinden ibarettir. Otel restoranları da canlı müzikli eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilir. Çok sayıda olmasalar da kaliteli eğlence mekanlarıyla ziyaretçilerini en iyi biçimde eğlendirirler. Dans geceleri, partiler, başarılı Dj’ler, ödüllü yarışmalar, sarkıcılarla özelikle hafta sonlarında tempoyu yükseltirler. Özellikle karlar üzerinde verilen konserlerini kaçırmamalısınız.

Kültür Tarih

Kartalkaya tarihi kentin gelişimi ile doğru orantılı. 1970’lerin başında keşfedilmesi ile turistik bir merkeze dönüşen bölge şimdilerde her türlü kış aktivitelerinin yapıldığı büyük bir tesis.

  • Saraycık Gölü,
  • Sarıalan Yaylası,
  • Abant ve Yedigöller gezilecek yerlerdendir.

Aşçıları ile ünlü bu kente gelmişken Bolu yemeklerini tatmadan dönmek de olmaz. Ayrıca Bolu’da

  • Çeltikdere Bizans Kilisesi
  • Akşemseddin Türbesi
  • Seben Kaya Evleri
  • Akkayalar Travertenleri
  • Bolu Müzesi gibi önemli yerleri gezmelisiniz.

Konaklama

Kartalkaya otelleri kapalı havuzlardan saunaya, fitness salonlarından hamamlara kadar kışın keyfini çıkarabileceğiniz lüks konaklama imkanlarına sahiptir. Şömine başında yağan karı izlemek ya da sıcak içecekler eşliğinde masaj keyfi unutamayacağınız deneyimlerden biri olabilir. Kışın vaz geçilmezlerinden dağ evlerini de düşünebilirsiniz. Ayrıca zirveye 10 km. kadar kısa bir mesafede sobalı ya da kaloriferli kiralık evleri de düşünebilirsiniz. Dağ otelleriyle kıyaslanamayacak bu küçük evler sadece temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli