A+ A A-

Mavinin ve Yeşilin Hasretle Kavuştuğu Yer: Abant Gölü

Bolu’nun 34 kilometre güneyinde yer alan Abant Gölü yemyeşil ağaçlarla süslü, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzakta kalan cennetten bir köşe. Baharda açan rengarenk çiçekler, çevresindeki kaliteli oteller ve restoranlarla huzurlu tatillerin merkezi. Kartpostallık manzaraları, şiirlik atmosferi ile büyüleneceğiniz bölgede adeta yeniden doğacaksınız.

Abant Gölü

Spor ve Doğa

Gölün çevresi özellikle kampçılara uygun koşullar sağlamaktadır. Tabiat Parkı ile özellikle çocuklu ailelerin de oldukça sık ziyaret ettiği yörede piknik yapıp doğal güzellikleri gözlemleyebileceğiniz yerler var. Trekking ve kamp için uygun yerler:

  • Ömerci Yaylası
  • Sinekli Yaylası
  • Ballıca Tepe
  • Mudurnu Yolu
  • Sarıyer Yayla Yolu

Ayrıca bu alanlarda bisiklet de sürebilirsiniz. Gölde ise tekne ile turlayabilir, balık tutabilirsiniz. 7 kmlik çevresinde fayton ve at gezileri ile romantik anlar yaşamanız da mümkün. Tepelere çıkarak da yöreyi kuş bakışı gözlemleyebilirsiniz.

Gece Hayatı

Daha çok sakin atmosferi ile dikkat çeken Abant Gölü şehrin ve iş hayatının bunaltıcı atmosferinden kaçanların uğrak noktası. İstanbul ve Ankara’ya yakın olması da ulaşım kolaylığı sağlamakta. Çevresindeki otellerde konaklayan misafirler yine eğlence ihtiyaçlarını buralarda karşılıyorlar. Tesislerin barlarında yerli ve yabancı müzikler eşliğinde eğlenebiliyor, cafelerde ise sakin zamanlar geçirebilirsiniz.

Kültür ve Tarih

M.Ö. 5000 – 3000 yıllarına dayanan Abant tarihinin en eski dönemi Hititlere kadar dayanıyor. Anadolu Selçukluları ve Osmanlı ile günümüzdeki kimliğini kazanan bölge Bolu tarihinden bağımsız düşünülemez. Daha çok doğal güzellikleri gözlemleyebilir; dilerseniz şehir merkezine giderek medreseleri, camileri ve müzeleri gezebilirsiniz.

Abant’a gelmişken bölgeye özgü lezzetlerin tadına bakmadan dönmemelisiniz. Taze alabalıkların ızgarada ve fırınlarda farklı baharatlar ve sebzelerde hazırlandığı menülerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Konaklama

Ahşap mimarinin eşsiz örneklerinden olan otelleri, ekonomik pansiyonları ve apartları ile farklı konaklama seçenekleri sunan bu cennet köşesinde bütçenize göre istediğiniz yerde kalabileceksiniz. İlçede iki önemli otel var. Bunlar:

  • Büyük Abant Oteli
  • Gökdere Kartal Yuvası Otel

Ayrıca çadır kurabileceğiniz alanlar olduğu için yaz mevsiminde yaylalarda kalabilirsiniz. Kışın ise buz tutan göl manzarasına karşı şömine başında keyif yapabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

ABANT TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »
Abant Etkinlikler
Yasal Uyarı:
Bu site Abant'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. abantoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Abant Palace Hotel
Büyük Abant Oteli